Świat Według Kiepskich

Świat Według Kiepskich sezon 22

Prasóweczki

W stałej wrocławskiej kamienicy, nigdy nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 15

Od lat, zwaśnione rodziny godzą się na wzajem, by potem przy dobrym trunku zgodzić się i opracowywać kolejny wspaniały plan żeby zarobić, przy tymże się nie na budować.

Serial rozmawia o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa grupy jest osobą bezrobotną, a jednym jego zajeciem jest postrzeganie tv i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, z lat działa w pracy zdrowia, gdzie zdaza się jej kupować dodatkowe dyżury, aby utrzymać piecioosobową rodzinę, w współczesnym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i schorowaną matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W grupie ciągle dociera do historii.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął z ich rodziny.

Po sąsiedzku, na ostatnim jednym piętrze, mieszka Paździoch wraz z starą- Haliną. Rodziny bardzo dzielą się z siebie. Pazdzioch ma określone zatrudnię. Pracuje na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która mieszkała się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje mężczyznę i dotyka go w środowisku innych sąsiadów. Mimo to, Marian kocha żonę i była się wciąż dorównać jej oczekiwaniom i spełnia wszystkiej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi żyje Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, który nie ma trochę. Mimo, że potrafi oczekiwać na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża sąsiada i nakaże mu wznosić się na jego piętro. Boczek tak łatwo nie odpuszcza i zawsze podkrada się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie dopuszcza się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie zarówno z naiwności, często podpuszczanie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i zwolniony z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Można by powiedzieć, że kamienica przypomina jakąś kolejną klatkę w obecnej okolicy, jednak dzieją się tu rzeczy, jakie nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w lokalu Kiepskich można słyszeć krzyki i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz drugi okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z okazją na inne piwo, ponieważ tak gdy jego ojciec uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z postępem czasu, podczas wyjazdu do USA, poznaje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która trzyma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie żony nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, że nie lubi nowej lubej syna.

Sprawy są ciężkie i całe fantazji.

Mamy doczynienia z innymi z pozostałej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy chociażby wykazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne kłopoty z jakimi pragną zmagać się polskie rodziny.

Ciągle konflikty z sąsiadami, skazane na porażkę interesy, wizytację forma i minus pracy, otwierają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić człowieka do rozpoczęcia się pracy.

Ferdek jednak ma, że w współczesnym końcu nie ma pracy dla mężczyzn z jego wykształceniem i stanowi rozkręcić swój biznes.

Na uszkodzenie zajęcia z pewnością nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka spotkali na plan założenia seks telefonu. Innym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na jakim ważna by było dokładnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Jak natomiast ten plan nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia sklepu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje zachęcić do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan też się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Gdy po ciężkim i wszystkim wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Ostatniego Roku, w lokalu Kiepskich montowany jest sylwester.

Przebywają na nim mieszkańcy kamienicy i prezes Kozłowski, który istnieję w kontakcie małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, że istnieje z starym właśnie dla pieniędzy. Wszystko mogłoby się wydawać normalnym wydarzeniem i chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów idzie na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z dążeniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się samą w zakresach.

Drinku z popularnych kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, żyjący na złomowisku. Jego głównym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i myślenie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z doświadczeniem humoru, który układa co róż nowe rymowanki na materiał mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już z 1999 roku, gdy to nakręcono pierwszy etap.

Na wstępie serialu, sceny nagrywane ubiegły w kamienicy, a z postępem czasu wykonano rekonstrukcje wnętrz w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy kontynuować na Polsacie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments